Tatuiruotės ir vasaros malonumi papludimyje. Ką reikėtų žinoti? Kokių priemonių imtis?
    Politics    0 Comments
Tatuiruotės ir vasaros malonumi papludimyje. Ką reikėtų žinoti? Kokių priemonių imtis?

Saulė skleidžia dviejų rūšių ultravioletinę (UV) spinduliuotę - UVA ir UVB. Šie spinduliai turi skirtingą poveikį odai ir gali pakenkti tatuiruotėms. Trumpai apie tai.

UVA spinduliai

UVA spinduliai prasiskverbia į odą giliau nei UVB spinduliai, padarydami ilgalaikę žalą. Dėl šių spindulių poveikio odoje gali pasireikšti senėjimo požymiai, o tai gali nulemti raukšlių atsiradimą ir odos suglebimą tatuiruotės vietose. UVA spinduliai taip pat gali išblukinti daugelį tatuiruočių rašalų tipų. Pasak tatuiruočių ekspertų, šviesesnių spalvų dažai išnyksta kur kas greičiau nei tamsesni dažai. Spalvoti ir pasteliniai dažai išblunka greičiausiai. Bet net ir juodos ar pilkos spalvos rašalas laikui bėgant ima blukti, jei yra veikiamas saulės spindulių ir nėra padengtas apsaugos nuo saulės priemonėmis.

UVB spinduliai

UVB spinduliai veikia viršutinį odos sluoksnį. Jų poveikis gali sukelti paviršinius odos nudegimus. Nudegusi oda gali padaryti daug žalos tatuiruotėms, ypač jei jūsų tatuiruotė yra nauja. Net nudegus odą „senų“ tatuiruočių vietoje, gali būti padaryta ilgalaikė žala. Lėtinis UVB poveikis ir saulės nudegimai laikui bėgant gali pakenkti tatuiruočių išvaizdai.

Tatuiruotės ir Jūsų oda

Naujai padaryta tatuiruotė yra tarsi atvira žaizda. Vietą, kurioje padaryta tatuiruotė būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Galimos komplikacijos – odos niežulys ar net pūslelės. Šią vietą, kol ji sugis, reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, dengiant ją laisvais drabužiais ar tvarsčiais. Ant naujai padarytos tatuiruotės nerekomenduojama naudoti kosmetinių priemonių apsaugai nuo UVA ar UVB poveikio.

Tačiau jei turite išgydytą tatuiruotę rekomenduojama tepti priemonę apsaugančią nuo saulės spindulių, dėl UVA ir UVB poveikio (galimų odos nudegimų, odos senėjimo, raukšlių susidarymo, tatuiruotės pigmento išblukimo). 

Kaip pasirinkti tinkamą priemonę? 

  •       Atkreipkite dėmesį ar apsauga atspari vandeniui, jei planuojate maudytis vandens telkiniuose.
  •       Tatuiruotėms padengti rinkitės apsauginę priemonę nuo saulės, kurios SPF (apsauginis filtras) yra 30 ar didesnis.
  •       Sudėtis. Verta pasidomėti ar priemonė saugi aplinkai, ar sudėtyje nėra parabenų, ar priemonė patikrinta dermatologų.

Tatuiruotė yra apatiniuose odos sluoksniuose (dermoje). Viršutinis sluoksnis (epidermis) nuolat atnaujinamas ir auga ant tatuiruotės, dėl ko laikui bėgant tatuiruotė nyksta, odos ląstelės ir rašalo dalelės deformuojasi, todėl tatuiruotės kraštai gali tapti neryškūs. Veikiant saulės spinduliams paveikiamas epidermis ir derma, o tai prisideda prie neigiamo poveikio odai, taip pat ir tatuiruotei. Tatuiruotė yra jūsų kūno dalis, todėl jos išvaizda priklauso nuo natūralių kūno pokyčių ir priežiūros. Odos drėkinimas ir apsauga nuo saulės saugo jūsų odą ir tatuiruotę nuo išblukimo, odos senėjimo, raukšlių susidarymo, nuo pažeidimų bei nudegimų.

Mūsų rekomendacijos - Progresyvioji SPF technologija 3in1

BE3 APSAUGA NUO SAULĖS TATTOO PROGRESSIVE SPRAY SPF 20/30*/50+* 

Produktas užtikrina efektyvią ir įvairaus intensyvumo SPF apsaugą nuo saulės. Physavie®, esantis produkto sudėtyje, padės užkirsti kelią tatuiruotės išblukimui bei spalvos pasikeitimui. Vitaminas E, esantis sudėtyje, padeda sumažinti laisvųjų radikalų poveikį bei užkerta kelią odos senėjimui.

Kaip naudoti? Suplakite buteliuką ir nedidelį kiekį produkto įmasažuokite į odą. Po pirmojo odos padengimo šiuo produktu apsauga nuo saulės yra SPF 20. Po 10 min. padengus tą pačią odos vietą antrą kartą, apsauga nuo saulės yra SPF 30. Trečiąjį kartą, po 10 minučių, dengiant odą toje pačioje srityje, apsauga nuo saulės siekia SPF 50+.

 

 

 

 

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments
Compare