Rudens – žiemos veido priežiūros ritualai su Sienna-X
   0 Comments
Rudens – žiemos veido priežiūros ritualai su Sienna-X

Vėstant orams ir įsibėgėjant šaltąjam sezonui, ypač didelį stresą patiria veido oda. Šaltesni rytai, vėjuotos ir darganotos dienos, prasidedantis šildymo sezonas ir dažni temperatūrų svyravimai – visa tai iššūkis mūsų odai. Kūno odą mes pridengiame šiltais drabužiais, tačiau veido odą apsaugoti taip pat būtina. 
Kaip ir kodėl turėtų keistis mūsų odos priežiūra rudenį ir žiemą? 
Puiki taisyklė – susidaryti tinkamą odos priežiūros planą ir nuosekliai jo laikytis. Dauguma jau žino, kad šaltuoju sezonu dieną odą reikia maitinti, o vakare drėkinti. Ar to užtenka? Kad oda būtų sveika ir švytinti, turime skatinti ją „dirbti“ ir nuolatos atsinaujinti. Tuomet odos ląstelės bus aktyvios, geriau pasisavins ingredientus, esančius kosmetikos priemonėse. Siūlome papildyti odos priežiūrą kitokių aktyvių ingredientų turinčiomis priemonėmis. Atkreipkite dėmesį į naudojamų kosmetinių priemonių sudėtį: ar jos natūralios, kokia koncentracija aktyviųjų medžiagų, kaip jos suderinamos tarpusavyje, koks mūsų odos tipas ir kokios pagrindinės odos problemos.
Kada geriausia naudoti priemones, turinčias aktyviųjų ingredientų? 
Mes įpratę planuotis dienos darbus ir turime tam tikrą ritmą, ką ir kada darome. Prie to prisitaiko ir oda. Dieną, kai  esame darbų ir minčių apsuptyje,  odos aktyvumas sulėtėja, nes organizmas skiria daugiau dėmesio kitiems dalykams. Tačiau atėjus vakarui ir nakčiai, mes ilsimės. Odoje vykstantys procesai suaktyvėja labiau nei dienos metu. Priemones, kurių sudėtyje yra aktyvių medžiagų, rekomenduojama naudoti nakčiai. 
Kokie ingredientai populiariausi ir veiksmingiausi odos priežiūrai rudenį ir žiemą? 
Du pagrindiniai ir itin aktyvūs natūralūs kosmetikos priemonių ingredientai, kuriuos rekomenduojame naudoti šaltuoju metų laiku –  Retinolis (vitaminas A) ir AHA (glikolio, vaisių arba pieno) rūgštys. Tiek retinolio, tiek AHA rūgščių naudojimo metu, būtina ryte naudoti apsaugą nuo saulės (SPF).
Kada ir kurį rinktis? 
   * Kosmetika, kurios sudėtyje yra retinolio, gali būti naudojama nuo 25 metų amžiaus. Visgi, tai priemonės, kurios orientuotos į brandesnę odą, turinčią smulkių raukšlelių, pigmentacijos sutrikimų ir stangrumo trūkumo požymių. 
Retinolis skatina bazinių ląstelių dalijimąsi. Tokiu būdu aktyvių odos ląstelių odoje daugėja, negyvosios – keliaudamos į odos paviršių atsisluoksniuoja, oda atsinaujina. Retinolis skatina kolageno gamybą ir stangrina odą, gerina smulkiųjų raukšlelių būklę, teigiamai veikia odos pigmentaciją  ir vienodina veido odos spalvą.

AHA rūgštys kosmetikos priemonėse itin populiarios, nes tinka tiek jaunai tiek brandesnei odai ir gali spręsti keletą problemų vienu metu. 

– Probleminės odos priežiūrai naudojamos dėl savo savybių sumažinti uždegimą odoje, sutraukti poras ir šviesinti odą po bėrimo elementų padarytų padarinių.
– Brandžios odos priežiūrai renkamasi, nes atnaujina bei skaistina odą, pašalina negyvą, paviršinį odos sluoksnį ir skatina naujų jaunų ląstelių regeneraciją, gerina odos tonusą.

Cheminius pilingus su AHA rūgštimis rekomenduojama vartoti kartą ar du per savaitę. Naudojant ryte SPF apsaugą, tokios priemonės gali būti naudojamos visą sezoną.

P.S. Prieš prededant vartoti naują kosmetikos priemonę, atidžiai perskaitykite gamintojo produkto naudojimo rekomendacijas arba pasitarkite su profesionalu.

parengė @mercimeribeautylounge kosmetologė Iveta Damkienė

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments
Compare